День числа Пі - неофіційне свято, яке відзначається любителями математики 14 березня в 1:59:26 на честь математичної константи - числа пі.
Число Пі - це найвідоміша математична константа, що визначається в Евклідовій геометрії як відношення довжини кола до його діаметра. Це нескінченний набір цифр, які слідують після коми в даному незвичайному числі. Буквений символ у вигляді грецької букви був запропонований в 1706. Але ще за дві тисячі років до нашої ери в Вавилоні вже говорили за це число, але ним було прийнято вважати 3,125. У стародавніх єгиптян число Пі дорівнювало 3,16045. І тільки Архімед підрахував Пі як 3,1418.
Неофіційне свято започаткував у 1987 році фізик з Сан-Франциско Ларрі Шоу, який виявив, що дата 14 березня, записана в прийнятій в США формі - 3/14, збігається з першими трьома цифрами числа "Пі". Тож тепер день Пі відзначають студенти та любителі математики з усього світу.
Також день Пі співпадає з днем народження видатного вченого Альберта Ейнштейна, який розробив ряд теорій, визначивши хід розвитку сучасної фізики.
В 1706 році буква ПІ — 16 буква грецького алфавіту — вперше була використана англійським математиком Уільямом Джонсоном для позначення відношення довжини кола до його діаметру.
14 березня 1592 року о 6:53:58 стався ідеальний день Пі. Ця дата, записана в американському форматі виглядає як 3,14,1592 6:53:58, що відповідає першим 12 знакам в числі Пі.
Сьогодні число Пі також продовжують використовувати на практиці. Наприклад, його задіюють інженери для обчислення синусоїди для розрахунку траєкторії польоту.
Дзеркальне відображення числа Пі нагадує слово PIE англійською.
12 березня 2009 року День числа Пі був офіційно заснований нижньою палатою Конгресу США. В цей день в навчальних закладах прийнято читати лекції про Пі і всіляко підвищувати інтерес до математики.
Існує також День наближеного значення Пі - 22 липня. Дата у вигляді дробу 22/7 близька до числа π.
Послідовність чисел відомого числа Пі після коми була точно розрахована в 10 трильйонів знаків.
Дане число використовується в точних науках: геометрії, фізиці, квантовій механіці. Але крім цього воно має безпосереднє відношення до молекули ДНК.
У Сіетлі в Музеї Мистецтв стоїть пам'ятник числу Пі. Він ніби нагадує кожному відвідувачу музею про вічність математичної константи.
Фірма «Givenchy» випускає парфуми для чоловіків під назвою «Пі», він рекомендований впевненим у собі людям.
Знамените на весь світ число має кілька назв: «число Лудольфа», «кругова постійна» і «архимедова константа». Останні три цифри, які замикають 144 символи після коми - 666, яким присуджують магічне значення.
Немає коментарів:
Дописати коментар